Prishtina dhe Ballkani ballafaqohen në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Sot është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës. Në shortin e hedhur në zyret e Federatës së…

Tabela e Superligës pas xhiros së 20-të, Ballkani lider (FOTO)

Me të përfunduar dy ndeshjet e programit të sotëm, Superliga e Kosovës kompletoi edhe xhiron e 20 të këtij edicioni.…

Llapi e Ballkani e nisin stinorin pranveror me fitore, Gjilani e Ferizaj ndajnë pikët

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, të cilat njëkohësisht e hapën stinorin pranveror…

Pjesa e parë: Llapi e Ballkani në epërsi, pa gola mes Gjilanit dhe Ferizaj

Ka përfunduar pjesa e parë në tre ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, të cilat njëkohësisht e…

Thaçi flet si kapiten: Ermali mungesë e madhe por Ballkani nuk ndryshon objektivat

Kapiteni i Ballkanit, Armend Thaçi, është i bindur se pas dy javësh përgatitje në Turqi, skuadra është rikthyer me motivimin…

Milanoviq: Serbia duhet në një mënyrë ta njohë Kosovën

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, është takuar me presidenten e Sllovenisë, Natasha Pirc Musar, e cila ka mbërritur në vizitën…

​Ballkani transferon lojtarin e Malishevës

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani ka bërë goditjen e radhës në afatin kalimtar të janarit. Skuadra nga Theranda ka…

Ballkani fiton Superkupën e Kosovës, e mposht Llapin

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani e ka fituar sot Superkupën e Kosovës kundër Llapit, në ndeshjen që u zhvillua…

Ballkani largon dy lojtarë

Kampioni i Kosovës në basketboll, Ballkani përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar për largimin e dy lojtarëve nga skuadra. Bëhet…

Krasniqi tregon klasin, debuton me gol te Cluj

Ish-sulmuesi i Ballkani Ermal Krasniqi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij te kampioni…