“La Repubblica”: Para dhe mbështetje për Ballkanin Perëndimor, por s’ka drekë falas

BE ka kryer mbështetje të konsiderueshme financiare për Ballkanin Perëndimor për t’u rikuperuar nga koronavirusi pa një premtim të qartë…

Stafi i IKSHP-së me gjest të mrekullueshëm për futbollistët e Ballkanit

Dioni (12) dhe Ledioni (10) janë dy futbollistët e para kosovar të FC Ballkanit që kanë dal pozitiv me pandeminë…

KE do të paraqesë pakon e investimeve për Ballkanin Perëndimor në samitin e përbashkët

Komisioni Evropian do të paraqesë një pako investimesh për vendet e Ballkanit Perëndimor në një samit të përbashkët të organizuar…

Dy futbollistë të Ballkanit, të prekur me koronavirus

Dy futbollistë të rinj të klubit suharekas Ballkani janë prekur nga Covid-19. Këtë e ka bërë të ditur Ballkani në…

Ballkani jep pagat e plota edhe për këtë muaj futbollistëve

Skuadra e Ballkanit ka kryer obligimet financiare ndaj stafit dhe futbollistëve të tyre. Kështu së paku lë të kuptoj postimi…

BE: Në Ballkanin Perëndimor, koronavirusi përdoret për të promovuar pikëpamjet antievropiane

Shërbimi Evropian për Veprim të Jashtëm (EEAS) ka vlerësuar se kriza me koronavirus në Ballkanin Perëndimor është duke u përdorur…

BE dërgon 38 milionë euro ndihmë emergjente për Ballkanin Perëndimor

Komisionari për Zgjerim i BE-së Oliver Varhelyi ka njoftuar se BE do të dërgojë 38 milionë euro në formë të…

Ballkani në mesin e lidërëve të Evropës

Uebsajti i famshëm i futbollit, TransferMarkt ka publikuar hartën e liderëve aktual në futbollin evropian. Në këtë publikim, është cekur…

Koronavirusi, ky është plani i Ballkanit të Munishit

Sot në futbollin kosovar ishin paraparë që të zhvillohen tri takime në Superligë, dhe disa të tjera në ligat më…

FFK dënon Ballkanin

Komisioni disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë publike dënimët të cilët I ka…