Daja: Zalgiris rival me përvojë, por ne nuk e njohim dorëzimin

Kampioni i Kosovës në futboll Ballkani nga Suhareka do të debutojë nesër në Ligën e Kampionëve ku do të ballafaqohet…

Ballkani kundër Zalgiris do të luajë me formacion të ri

Trajneri i Ballkanit Ilir Daja, ka lënë të kuptohet që në ndeshjen e nesërme kundër Zalgirisit në Ligën e Kampionëve…

Ballkani-Zalgiris, trajneri Ilir Daja flet sot në konferencë shtypi

Nesër do të nis aventura e Ballkani në garën më prestigjose evropiane për klube, Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës…

​Zyrtare, Ballkani prezanton fanellat për sezonin e ri

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani, ka p[prezantuar fanellat e reja për edicionin e ri garues 2022/23. Skuadra nga Suhareka,…

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Ballkani-Zalgiris, këto janë çmimet

Ka filluar tashmë shitja e biletave për ndeshjen kualifikuese të Ligës së Kampionëve ndërmjet FC Ballkani dhe FK Žalgiris, që…

Drita mposht Ballkanin në miqësore

Drita e ka fituar ndeshjen miqësore kundër Ballkanit me rezultat minimal 1-0, ndeshje kjo e zhvilluar të dielën. Kampioni dhe…

Gjilani përforcon skuadrën, transferon yllin e Ballkanit

Skuadra e Gjilanit para pak çastesh e ka konfirmuar transferimin e futbollistit Mevlan Zeka në skuadër. Zeka, i cili ishte…

Ademi kërkon nga kryetari i Suharekës t’i jap Ballkanit parcelë në shfrytëzim për 99 vite

Në vazhdën e vizitave nëpër stadiumet e futbollit në Kosovë, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi të…

Çavuşoğlu: Turqia s’do të lejojë që Ballkani të kthehet në vitet e errëta të ’90-ta

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu deklaroi sot se vendi i tij e mbështet anëtarësimin e Kosovës…

​Daja: Jemi të përgatitur për çdo kundërshtar

Në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e parë, Ballkani do të përballet me…