​NATO diskuton strategjinë afatgjatë për Rusinë

Ministrat e Jashtëm të NATO-s do të takohen në Berlin këtë fundjavë për të diskutuar strategjinë e tyre afatgjatë, së…

Kumbaro: Hapja turistike e Ballkanit krijon treg të ri të përbashkët

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro mori pjesë sot në konferencën ministrore të Ballkanit Perëndimor “Heqja e barrierave për…

Historike, Ballkani shpallet kampion i Kosovës në futboll

Ballkani është shpallur kampion i Kosovës për edicionin 2021/22 ende pa e zhvilluar ndeshjen e kësaj xhiroje për shkak se…

Mbyllet pjesa e parë/Ballkani në epërsi kundër Llapit, pa gola në dy ndeshjet e tjera

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet e Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas 45’…

Superliga e Kosovës, Ballkani synon të festojë titullin në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Superliga e Kosovës vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për xhiron e 32 të këtij sezoni.…

Çmimi “Ylli i Javës” i takon futbollistit të Ballkanit

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka vazhduar me ndarjen e çmimit “Ylli i Javës” për lojtarin më të mirë…

Drama në derbin mes Ballkanit e Dritës, Llapi vazhdon me fitore

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

​Dy superndeshje sot në Superligën e Kosovës

Xhiro e 21-të në Superligën e Kosovës do të kompletohet sot me dy ndeshje jashtëzakonisht të rëndësishme dhe që pritet…

Ky është vendimi i Komisionit të Garave për ndeshjen mes Ulpianës dhe Ballkanit

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka vendosur sot për ankesën e bërë nga klubi i…

Ulpiana ndal Ballkanin, Llapi e Drita vazhdojnë me fitore

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate interesante. Pas plot…