​Begaj viziton sot NATO-n

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare në NATO. Sipas njoftimit të Presidencës, kreu i…

Miratimi i marrëveshjeve, Kurti: Të përkushtuar për bashkëpunim rajonal

Qeveria e Kosovës ka miratuar tri marrëveshjet që u nënshkruan në kuadër të Procesit të Berlinit mes gjashtë vendeve të…

Kurti dhe Peach, diskutuan për sfidat me të cilat po përballet rajoni i Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, takuan…

Parlamenti dhe Këshilli i BE-së arrijnë marrëveshje për liberalizimin e vizave për Kosovën

Përfaqësuesit e Parlamentit dhe Këshillit Evropian kanë arritur të mërkurën marrëveshjen për liberalizimin e vizave për Kosovën. “Të mërkurën ekipet…

​Osmani pret të dërguarin e ShBA-së, Gabriel Escobar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Mediet u lejuan…

​Chollet dhe Escobar sot nisin vizitën në Kosovë

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, dhe i dërguari i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar sot (e…

Rama në forumin e TRT: Pa Erdogan muret e Evropës nuk do të qëndronin në këmbë

Kryeministri Edi Rama së bashku me Presidentin turk Tayip Erdogan morën pjesë në forumin e TRT për të diskutuar mbi…

​Presidenti i KiE: E ardhmja e Evropës është më e sigurt me Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka thënë se e ardhmja e Bashkimit Evropian është më e sigurt me Ballkanin…

Samiti BE-Ballkan Perëndimor, liderët mblidhen në Tiranë

Tirana do të presë sot (e martë) liderët e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor, për samitin BE – Ballkani…

​Vuçiq bojkoton “6 dhjetorin”: Nuk shkoj në Tiranë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nuk do të marrë pjesë në takimin BE – Ballkani Perëndimor, që mbahet në 6 dhjetor…