Nisma Ballkani i Hapur, Rama do të vizitojë Serbinë më 3 dhe 4 nëntor

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të vizitojë Serbinë më 3 dhe 4 nëntor, ku do të mbahet takimi i…

Rama: Nuk kemi kohë për të humbur, duhet të vijojmë në shtjellimin e Ballkanit të Hapur

Në ceremoninë e përvjetorit të Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka përmendur sërish nismën e…

Kosova dhe Maqedonia e Veriut nuk pajtohen për “Ballkanin e Hapur”, por forcojnë marrëdhëniet bilaterale

Kosova dhe Maqedonia e Veriut për herë të parë kanë mbajtur sot mbledhje të përbashkët ndërmjet dy qeverive. Në Shkup,…

“Ballkani i Hapur” projekt politik, Kosova e papërgatitur për të qenë pjesë e tij

Çështja e “Open Balkan” i gjen të ndarë njohësit e ekonomisë në vend. Derisa disa besojnë se Kosova nuk është…

​Ahmeti për nismën “Open Balkan”: S’po përgatitet ndonjë ripushtim i Kosovës

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, vlerëson se Kosova duhet të shoh interesin e saj në raport me…

Qëllimi i Vuçiçit me “OPEN BALLKAN”

Historia ka treguar se kur në krye të shtetit vinë njerëz mafjozë e delirantë dhe me pushtet të plotë, përmes…

“Open Balkan”, Ngjela: Është interes ekonomik i Gjermanisë, por pa Kosovën nuk e bëjnë dot

Iniciativa e Open Balkans po shndërrohet gjithmonë e më shumë në një mollë sherri rajonale, veçanërisht në perspektivën e vendeve…

​“Nuk më han luli për kta!”, Rama tregon incidentin e Haradinajt me Merkelin e Macronin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një statusi në Facebook, i nxitur nga komentet negative që mori në foton me…

​OAK përkrah mospjesëmarrjen e Kosovës në nismën “Ballkani i Hapur”

Oda e Afarizmit të Kosovës, pas analizave të saja, doli në mbështetje të idesë që vendi të mos përfshihet në…

​Berisha për “Ballkani i Hapur”: Nismë destabilizuese, do të përfundojë si flakë kashte

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama thotë se “Ballkani i Hapur” është nismë destabilizuese për një rajon delikat politikisht. Ai tha…