Tërmkolli në protestën kundër Vuçiqit në Tiranë: Kurrë s’do ta njohim Ballkanin e Hapur

Mijëra protestues në Tiranë po protestojnë kundër vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Ballkanit të Hapur. Aty afër…

Nis protesta kundër Vuçiqit në Tiranë, merr pjesë edhe Melihate Tërmkolli

Mijëra protestues në Tiranë po protestojnë kundër vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Ballkanit të Hapur. Aty afër…

Daçiq: Serbia e propozoi “Ballkanin e Hapur”, kundërshtarët po i pengon kjo

Kryeparlamentari serb, Ivica Daçiq e ka pranuar se Serbia është iniciatore e nismës rajonale “Ballkani i Hapur”, ndërkohë që ka…

Samiti i Ballkanit të Hapur në Tiranë, Berisha ka njoftuar protestë kundër nismës

Tirana do të jetë qyteti mikpritës për takimin e radhës së Ballkanit të Hapur, që kësaj here veç Këshillit të…

“Open Balkan” në Tiranë, tri vendet e nismës ftojnë tre të tjerët që refuzojnë

Përmes një letre publikuar në gazetën malazeze “Dan”, kryeministri Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri i Maqedonisë…

Berisha për Vuçiqin: Sllobodani i ri do të pritet të hënën me protesta

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka deklaruar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të pritet në Tiranë me protestë…

Rama, Vuçiç dhe Zaev: Ftojmë fqinjët të na bashkohen për Open Balkan

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri maqedonas, Zoran Zaev kanë bërë një letër të…

Berisha thërret protestë kundër “Ballkanit të Hapur”: Të gjithë në mbrojtje të interesit kombëtar

Para se të votonte për shkarkimin e kreut aktual, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ftoi të gjithë demokratët që të…

Shqipëria miraton marrëveshjet për Ballkanin Perëndimor

Qeveria shqiptare ka miratuar dy vendime që kanë të bëjnë me rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në mbledhjen e Këshillit të…