Bali Muharremaj fiton në Suharekë pa balotazh

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bali Muharremaj ka arritur të fitojë në Suharekë pa balotazh. Ai ka fituar 13,837…

Bali Muharremaj e Xhafer Tahiri konfirmojnë mos-pjesëmarrjen në takimin e ftuar nga Kurti

Kryetari i Komunës së Suharekës Bali Muharremaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri…

Zjarret në komunën e Suharekës, Muharremaj jep detaje

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka bërë të ditur se në rajonin e kësaj komune ende po vazhdojnë…

​Haradinaj prezanton 21 kandidatët për kryetarë, kritikon Lëvizjen për Arben Vitinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të garojë me 21 kandidatë për kryetarë komune në zgjedhjet lokale që do të…

Tetë vatra zjarri në Suharekë, vështirësi për të shuar flakët në dy fshatra

Janë tetë lokacione të cilat janë përfshirë nga zjarri në komunën e Suharekës. Në disa prej tyre, për shkak të…

​Pas zjarreve, Kurti shkon në Suharekë: Jam këtu të shoh çka mund të ndihmojmë

Pas zjarreve që përfshinë disa pjesë të Komunës së Suharekës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shkoi për vizitë. Kurti bashkë…

​Suhareka në gjendje të rëndë, zjarr në 5 vatra

Situata e shkaktuar nga zjarri në komunën e Suharekës është përkeqësuar, pasi zjarri ka përfshirë 5 vatra, ndërsa nuk ka…

Muharremaj i bindur se do të fitojë edhe një mandat: Përmbusha të gjitha premtimet

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, po shprehet i bindur se do të marrë besimin e qytetarëve edhe për…

Përurohet shtatorja e Hajredin Bajramit në Lipjan

Në Ditën e Çlirimit, Hajredin Bajrami u rikthye në bronz në qytetin e Lipjanit. Në këtë ditë Lipjani përuroi tri…

Mbyllja totale, Muharremaj: Vendimet e Qeverisë duhet të respektohen

Kryetarët e komunave të Kosovës janë thirrur në takim virtual nga Ministria e Shëndetësisë për t’u informuar rreth masave të…
error: