Presidenti Begaj pret raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos, me të cilën…

Përkujtimi i Holokaustit, Begaj: Shqipëria ka qenë në anën e duhur të historisë

Presidenti Bajram Begaj në një mesazh drejtuar Kuvendit, ka përkujtuar viktimat e Holokaustit, për të cilën shprehet se është një…

Begaj: Shqipëria vlerëson ruajtjen e paprekshmërisë dhe integritetit territorial të Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka thënë se qëndrojnë krah Kosovës dhe vlerësojnë ruajtjen e paprekshmërisë dhe integritetit territorial të…

Mblidhet Këshilli i Sigurimit Kombëtar, Begaj: Krah Kosovës për ruajtjen e integritetit territorial

Është mbledhur Këshilli i Sigurimit Kombëtar të Shqipërisë, ku presidenti Bajram Begaj tha se Shqipëria qëndron në krah të Kosovës…

Begaj: Rugova simbol i politikanit paqësor

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, sot kujtuar ish-presidentin Ibrahim Rugova, në 17-vjetorin e vdekjes. Ai e ka quajtur Rugovën simbol…

Begaj në 103-vjetorin e Kongresit të Lushnjes: Të vëmë kombin para interesave personale

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, sot vizitoi shtëpinë muze “Kongresi i Lushnjës” me rastin e 103 vjetorit të nisjes së…

Begaj: Sovraniteti dhe integriteti territorial i Kosovës është i patjetërsueshëm

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka deklaruar se siguria e Kosovës është shumë e rëndësishme për sigurinë e Shqipërisë, të…

Begaj: Mbështesim dialogun Kosovë-Serbi, por nuk kemi harruar kush është agresori

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka deklaruar se Shqipëria mbështet fort dialogun Serbi-Kosovë, por nuk e harron kush është agresori…

Begaj: Ne mbështesim fort dialogun Serbi-Kosovë, por nuk kemi harruar kush është agresori dhe kë ka agresuar

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar ceremoninë e pritjes tradicionale të fillimvitit me përfaqësuesit e Trupit Diplomatik në Shqipëri. Nga Pallati…

Siguria dhe prioritetet për 2023-ën, Begaj mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka mbledhur këtë të mërkurë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Presidenca ka bërë të ditur se…