Begaj pas takimit me Macronin: Akti terrorist në Banjskë është i papranueshëm

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj priti sot homologun e tij francez, Emmanuel Macron. Kreu i shtetit shqiptar tha se është…

Begaj dhe Lordi Peach flasin për kapërcimin e situatës së shkaktuar nga sulmi terrorist serb në Banjskë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj priti sot në një takim pune Lordin Stuart Peach, i Ngarkuar i Posaçëm…

Begaj i kërkon Von Der Leyen që të ndëshkohet sulmi terrorist serb i 24 shtatorit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj zhvilloi sot një takim me Ursula von der Leyen, Presidenten e Komisionit Evropian, ku ai…

​Von der Leyen sot në Tiranë, takim me Begajn dhe konferencë me Ramën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të mbërrijë sot (15 tetor) në Tiranë, në kuadër të Samitit…

Shqipëria dënon sulmet e Hamasit, qëndron krah Izraelit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka dënuar sulmet e Hamasit kundër Izraelit. Ai ka thënë se shteti shqiptar qëndron krah…

​Begaj thirrje ndërkombëtarëve: Reagoni ndaj urdhëruesve e zbatuesve të sulmit ndaj policisë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka dënuar me forcë sulmin ndaj Policisë së Kosovës ku mbeti i vrarë rreshteri Afrim…

Begaj takon Lajçakun: Shqipëria e vendosur për deeskalimin e situatës Kosovë – Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), në Javën e Debatit…

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj në sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ka kërkuar nga vendet që…

Begaj takohet me presidentin amerikan

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Begaj nga Nju…

​Begaj takohet me Escobarin, flasin edhe për Kosovën

Gjatë vizitës në Nju Jork, ku kryeson delegacionin zyrtar të Shqipërisë në Sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të…