Bashkimi emëron ish-trajnerin e Prishtinës në krye të skuadrës

Klubi i basketbollit Bashkimi e ka zyrtarizuar Audrius Prakuraitis në krye të skuadrës. Prakuraitis ka qenë pjesë e basketbollit kosovar…

​Drejtori sportiv i KB Pejës: Ylli nuk është rival për titull, do ta kemi një edicion të zjarrtë

Klubi i basketbollit Peja e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme edicionin e ri të Superligës së…

​Doarsa Kica pritet t’i bashkohet LDK-së

Deputetja e Grupit Parlamentar  të Lëvizjes Vetëvendosje, Doarsa Kica – Xhelili përfundimisht i ka ndarë rrugët me këtë grup dhe…