Burri dëbohet nga avioni sepse kishte veshur tango në fytyrë

Një burrë u dëbua nga aeroplani i United Airlines në Florida pasi kishte veshur tango të kuqe në fytyrë, duke…

Ulje emergjente e një avioni në Malpensa, u dëmtua nga breshëri

Një avion Boeing 777-31H i kompanisë Emirates u detyrua të bënte një ulje emergjente në aeroportin e Malpensës në Itali…

Zhduket pa asnjë gjurmë një avion në Rusi

​Një avion rus me 29 persona në bord është zhdukur në gadishullin lindor të Kamchatkas, raportuan mediet lokale duke cituar…

Rrëzohet një avion në Greqi, dy të vdekur

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të hënë në Greqi, ku një avion është rrëzuar në fshatin Haria, në…

​Alarm për bombë, ulet në aeroportin e Berlinit avioni i Ryanair

Një avion i kompanisë “Ryanair”, i nisur nga Dublini, me destinacion Krakovian, u detyrua të bënte një ulje emergjente të…

Ndërpriten kërkimet për kutinë e zezë të avionit indonezian

Një pajisje që përdoret për të gjetur kutinë e zezë të avionit të rrëzuar në Indonezi, është prishur duke krijuar…

Indonezi, gjendet vendndodhja e avionit që u rrëzua në det një ditë më parë

Pas dhjetëra orësh kërkime, autoritetet në Indonezi mundën të pikasnin vendndodhjen e një avioni pasagjerësh i cili humbi lidhjet me…

Humbi nga radarët, gjenden mbetje të avionit dhe trupa të pajetë në det

Një avion pasagjerësh i kompanisë “Sriwijaya Air” ka humbur kontaktet me kullën e kontrollit vetëm 4 minuta pasi ishte ngritur…

Ukrainë, 22 viktima pas rrëzimit të një avioni ushtarak

​Të paktën 22 persona, përfshirë studentë nga një shkollë ushtarake, mbetën të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur rëndë…

Efektet e COVID-19, ja si mund të jetë fluturimi pas pandemisë

Koronavirusi ka ndikuar në shumë aspekte të jetës, aq sa ajo nuk do të jetë njësoj si më parë. Edhe…
error: