Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hoti: Duke nderuar familjen Jashari, nderojmë pavarësinë e Kosovës

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka bërë homazhe në kompleksin “Adem Jashari”, në Prekaz. Për 56 të rënët e kësaj…

Hoti: Qytetarët do t’i jenë mirënjohës Rugovës dhe atyre që ranë për lirinë e vendit

Homazhe pranë varrit të ish presidentit Ibrahim Rugova me rastin e 13 vjetorit të pavarësisë bëri edhe kryeministri në detyrë,…

Ngritet flamuri shtetëror, marrin pjesë Osmani e Hoti

Mëngjesin e sotëm presidentja në detyrë, Vjosa Osmani dhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti kanë ngritur flamurin shtetëror për ndër…

Rezultati i zgjedhjeve nëpër komunat e Kosovës, numërohen mbi 97 përqind e votave

Mbi 97 përqind të votave ka arritur që t’i numërojë Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ). Nga numërimi i këtyre votave, është…

Hoti merr përgjegjësinë për humbjen e thellë të LDK-së

Kandidati për kryeministër nga LDK-ja Avdullah Hoti tha se pas vlerësimeve të marra për rezultatin preliminar, personalisht do të merr…

Hoti: Personalisht e marr përgjegjësinë për këtë rezultat

Kandidati për kryeministër nga LDK-ja Avdullah Hoti tha se pas vlerësimeve të marra për rezultatin preliminar, personalisht do të merrë…

Hoti: Ftoj të gjithë qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar

Kandidati i Lidhjes Demokratike për kryeministër të Kosovës, Avdullah Hoti pasi ka votuar ka ftuar gjithë qytetarët me të drejtë…
error: