Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hoti flet për mungesën e Osmanit në seancë dhe të Kurtit në pranim-dorëzim të detyrës

Kryeministri Avdullah Hoti ka folur për mungesën e bashkëpartiakes së tij, Vjosa Osmani në seancën ku u votua qeveria e…

Hoti: Kemi një plan afatgjatë për të përballuar pandeminë Covid-19

Në vazhdën e takimeve në ditën e parë të punës, kryeministri Avdullah Hoti pasditen e se enjtes ka vizituar Ministrinë…

Hoti në MSh: Do të punojnë për fuqizimin e sistemit shëndetësor

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se qeveria që drejton do të mbetet e përkushtuar në luftimin e pandemisë Covid…

Hoti viziton Ministrinë e Shëndetësisë

Në vazhdën e takimeve në ditën e parë të punës, kryeministri Avdullah Hoti pasditen e sotme ka vizituar Ministrinë e…

Hoti: Murat Jashari kryeministër? Respekt por…

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka komentuar edhe propozimin e bashkëpartikes së tij, nënkryetares së LDK-së, Vjosa Osmani, para se…

Hoti viziton Prekazin, Jashari i tregon gjendjen e mjerueshme të kullave

Kabineti i zgjedhur qeveritar, në ditën e parë të punës, vizitoi kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz dhe bëri homazhe pranë…

Osmani nuk ia jep fjalën kryeministrit Hoti

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani nuk i ka dhënë fjalën kryeministrit Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit. Me…

Hoti te varri i ish-presidentit Rugova: Nderojmë themeluesin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Avdullah Hoti bëri homazhe sot pranë varrit të presidentit historik, Ibrahim Rugova. Aty, Hoti tha…
error: