Hoti: Dëm i madh për Kosovën të neglizhohet projekti i gazsjellësit që mbështetet nga SHBA

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me ndërtimin e gazsjellësit të sponsorizuar nga administrata amerikane. Ai në…

Një vit nga Marrëveshja e Uashingtonit

Kryeministri i Kosovës në atë kohë, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një vit më parë nënshkruan marrëveshjen…

Rishikimi i buxhetit kalon edhe në Komisionin për Buxhet

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar Raportin me amendamente të Projektligjit për rishikimin  e buxhetit. I njëjti u…

Përplasje për rishikimin e buxhetit, Hoti i reagon ministrit Murati: Mos ia fut kot, po i mashtroni kreditorët ndërkombëtar

Rishikimi i buxhetit për vitin 2021, veçanërisht neni 15 paragrafi 5 i ligjit bazik, ka bërë që të ketë sulme…

Hoti i reagon ashpër Muratit për rishikimin e buxhetit: Mos ia fut kot, po i mashtroni deputetët

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere me 6 vota për, 2 kundër ka miratuar përmbajtjen tekstuale të Projektligjit për ndryshimin…

Hoti: Rishikimi i buxhetit nuk reflekton premtimet elektorale të qeverisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka deklaruar se nuk do ta mbështesin rishikimin e buxhetit për…

​Hoti: I përjetshëm qoftë kujtimi për viktimat e gjenocidit në Srebrenicë

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës.…

Hoti: Marrëveshja e Uashingtonit ka thyer izolimin ndërkombëtar, kritikuesit të kërkojnë falje

Ish-kryeministri nga radhët e LDK-së Avdullah Hoti deklaroi sot në Kuvend se me nënshkrimin e marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë,…

Hoti: Qeveria nuk e ka gjatë nëse nuk zbaton marrëveshjen e Uashingtonit

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka thënë Qeverisë Kurti që të kujdesen për realizimin e projekteve që dalin nga…

Burim Krasniqi kandidat i LDK-së për kryetar të Rahovecit

Lidhja Demokratike e Kosovës do të garojë në Rahovec me kandidatin Burim Krasniqi. Këtë lajm e ka bërë të ditur…