Mbyllen 12 lokale, gjobiten 18 biznese për mosrespektim të masave antiCovid

Me qëllim të zbatimit të masave anti COVID 19, mbrëmë gjatë një inspektimi të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë(AUV) bashkë…

Konsumatorët bien pre e praktikave të pa drejta të bizneseve, institucionet nuk trajtuan as gjysmën e ankesave

Sfidues mbetet mbrojtja e të drejtave të konsumatorëve në Kosovë, të cilët në vazhdimësi përballen me pa siguri në produktet…

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria në detyrë

Qeveria në detyrë ka marrë një sërë vendimesh në mbledhjen e sotme korresponduese/elektronike. Disa nga vendimet janë edhe për ndarjen…

Mbyllen 21 lokale dhe gjobiten 18 të tjera për mosrespektim të masave anti-COVID

Të premten mbrëma Inspektorati Sanitar i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës (AUV) i regjionit Prishtinë ndërmori aksion për të mbajtur…

AUV konfiskon 700 kg mish në Ferizaj

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) sot  ndërmori një aksion për inspektimin e te gjitha mishtoreve ne Ferizaj, në bashkëpunim…

AUV dhe policia vihen në aksion: Zbrazen lokalet që shkelën masat antiCOVID në Prishtinë

Inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës (AUV) dhe Policia e Kosovës kanë dalë sonte në terren në rajonin e…

Mungesë profesionalizmi dhe vigjilence, suspendohet zyrtari policor që kujdesej për sigurinë në AUV

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve i kanë rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin për një…

AUV konfirmon vjedhjen, Policia po merret me rastin

Zëvendësdrejtori Ekzekutiv i AUV, Naser Krasniqi, ka konfirmuar se mbrëmë rreth orës 12 të mesnatës deri në orën 4:00 të…

Kosova arrin të përmbush kriteret për eksport të produkteve ushqimore me origjinë shtazore në vendet e BE-së

Oda e Afarizmit të Kosovës përmes një komunikate për media tha se mirëpret njoftimin e publikuar nga Agjencia e Ushqimit…

Krasniqi: Mbetet prioritet ofrimi i produkteve cilësore për qytetarë

Me rastin e Ditës Botërore të Akreditimit, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi me bashkëpunëtorë sot vizitoi Agjencinë e…
error: