Hetuesit e IPK-së zbulojnë një zyrtar të AUV-it i cili lajmëronte bizneset për angazhimet policore

Policia e Kosovës ka filluar së zbatuari  planin operativ në zbatim të vendimeve të institucioneve kompetente, për parandalim të përhapjes…

Angazhimi i 85 inspektorëve, Kadriu: Shumica e inspektorëve të rinj me përvojë pune në AUV

Angazhimin e 85 inspektorëve të rinj që kanë filluar punën dje në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinës (AUV), një ditë…

Fillojnë punën 85 inspektorë të rinj për mbikëqyrje të zbatimit të masave kundër COVID-19

85 inspektorë të rinj të angazhuar për mbikëqyrje të zbatimit të masave COVID 19 kanë filluar punën sot. Drejtori Ekzekutiv…

​Kurti në takim me inspektorët e AUV-it: Zbatueshmëria është legjitimitet i masave kundër pandemisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi dhe ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, takuan ushtruesin…

AUV me 11 inspektorë mbikëqyr zbatimin e masave, kërkojnë edhe 85 të tjerë

Nesër pritet të hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Mirëpo, Agjencia e Ushqimit…

​Kontrolli dhe siguria e mishit gjatë verës, AUV–Kujdes gjatë transportimit për në shtëpi

Mishi dhe produktet me origjinë shtazore kërkojnë kujdes të veçantë, posaçërisht gjatë stinës së verës ku edhe mbizotërojnë temperaturat e…

AUV: Në vendin tonë është prezent “Gripi i Shpezëve”

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, konfirmon se pas analizave të kryera në laboratorin e AUV-it, ka rezultuar se në vendin…

Mbyllet një biznes dhe dënohen 23 të tjera për mosrespektim të masave antiCovid-19

Inspektorët sanitar të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, bashkë me pjesëtarët e Policisë së Kosovës, mbrëmë gjatë inspektimeve në bizneset…

Policia dhe AUV-i vazhdojnë inspektimet e përbashkëta

Policia e Kosovës edhe këtë mbrëmje së bashku me inspektorët e AUV-it, kanë vazhduar patrullimet për zbatim të masave antiCovid-19.…

Zbatimi i masave antiCOVID-19, shqiptohen rreth 30 gjoba për biznese

Rreth 700 inspektime janë bërë që nga e hëna, prej kur është vendosur për masa të reja dhe Agjencia e…