Sot ditë zie në Kosovë

Presidentja Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës, ka marrë vendim që dita e hënë, 26 korrik 2021, të shpallet ditë…

Ministri i Shëndetësisë në Kroaci: Në mesin e të lënduarve edhe fëmijë

Ministri i Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Berosh ka treguar për gjendjen e të lënduarve në aksidentin që ndodhi mëngjesin  e…

​Aksident më të vdekur në Kroaci, flasin nga kompania “Deva Tours”

Mëngjesin e së dielës ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci ku është përfshirë një autobus nga Kosova. Mediat kroate…

Autobusi përplaset me një veturë në qendër të Tiranës, ka të lënduar

Një aksident rrugor është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Tiranë, ku janë përfshirë një autobus dhe një…

Gjendet një mjet shpërthyes në një autobus në Komoran

Një mjet shpërthyes është gjetur tek motori i një autobusi në fshatin Komoran të Drenasit. Në vendin e ngjarjes kanë…

Goditet me autobus, vdes një 6 vjeçare në Mitrovicë

Një person është arrestuar në Mitrovicë, pasi që i njëjti gjersa ishte duke drejtuar autobusin në rrugën “Shemsi Ahmeti”, ka…

​Dështon transporti ndërurban, transportusit s’kanë llogari të punojnë me pak udhëtarë

Ndonëse nga dje janë lehtësuar masat për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19 dhe është lejuar transporti ndërurban me leje…

Autobusi nga Italia me destinacion Kosovën kthehet mbrapa në Kroaci

Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, njoftoi për nisjen e një autobusi me udhëtarë nga Italia për në Kosovë. Sipas Abdixhikut,…

Një autobus i Kosovës sulmohet në territorin e Serbisë

Një autobus i linjës Kosovë–Austri është sulmuar derisa po kalonte nëpër territorin e Serbisë. Si rezultat i sulmit shihet në…

Përmbytet autobusi i shkollës – fëmijët fluturojnë në ajër -video

Një kamera sigurie ka filmuar momentin e aksidentit kur një autobus i shkollës goditet nga një automjet e më pas…