E zë poshtë autobusi që po rregullonte, vdes 54-vjeçari në Lushnje

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e sotme në fshatin Karbunarë e Vogël të Lushnjes. Mësohet se një 54-vjeçar…

Parandalohet kontrabanda e disa mallrave përmes autobusit

Oficerët doganorë kanë parandaluar kontrabandimin e mallrave përmes pikës kufitare të Merdares në një autobus të linjave ndërkombëtare. Në një…

​Digjet një autobus në Fushë Kosovë

Një autobus është djegur pasditen e sotme në zonën industriale në Fushë Kosovë. Nga raportimet e para nuk bëhet fjalë…

​Kapen mbi gjysmë kilogram kokainë në autobusin e linjës Gjermani-Kosovë

Në pikëkalimin kufitar në Merdare janë kapur mbi gjysmë kilogrami kokainë. Dogana e Kosovës ka njoftuar se oficerët doganor kanë…

​Ligji që u kundërshtua: Afro-amerikanët në autobus duhej t’ua lëshonin vendet të bardhëve

Më 1 dhjetor 1955, në Montgomery të shtetit Alabama ndodhi një ngjarje e rëndësishme në lëvizjen e të drejtave civile…

I dyshuari për vrasjen në Gllogjan në arrati, Policia: Autobusi dyshohet se u sulmua me kallash

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Gllogjan të…

Javën e ardhshme trupat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari transferohen në Shkup

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka treguar se trupat e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi…

Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i…

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën…

Autobusi i aksidentuar largohet nga vendi i ngjarjes

Autobusi i cili u përfshi herët në mëngjes në Bullgari është nxjerrë nga autostrada. Sipas mediave të Maqedonisë Veriore, autobusi…