Indi: Autobusi bie nga ura, 7 të vdekur

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar kur një autobus me pasagjerë ka rënë…

Turqi: Autobusi doli nga rruga, pesë persona vdiqën

Të paktën pesë persona humbën jetën sot dhe 38 u plagosën kur një autobus turistik doli sot nga rruga dhe…

Autobusi këput telat e rrymës, tre të lënduar në Gjilan

Tre persona kanë marrë lëndime të lehta trupore si pasojë e një aksidenti sonte në Gjilan. Zëdhënësi i Policisë për…

​Ministrat e Shqipërisë me autobus drejt Kosovës

Ministrat e qeverisë shqiptare janë nisur me autobus drejt Kosovës, për të qenë të pranishëm në mbledhjen e tetë të…

15 të vdekur nga rënia e autobusit në humnerë

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën sot kur një autobus me 29 pasagjerë ra në një humnerë në shtetin…

Autobusi në Tiranë përfundon në lum, lëndohen dy persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë pasditen e sotme ku një urban i linjës së ‘Unazës’ ka përfunduar…

Rritet çmimi i biletës së autobusit në linjën Prishtinë-Gjakovë

Tanimë është rritur edhe çmimi i biletave. Sot është bërë e ditur që është rritur çmimi i biletës së autobusëve…

Arrestohet edhe një person për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Është arrestuar edhe një person i cili dyshohet të jetë përfshirë në vrasjen e që ndodhi më 26 nëntor në…

Londër: Autobusi përplaset në dyqan, 19 të lënduar

Të paktën 19 persona u lënduan pasi një autobus u përplas me një dyqan në pjesën lindore të Londrës. I…

Aksident mes veturës dhe autobusit, një i vdekur

Një person ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Palaj të Komunës së Obiliqit,…