Aksidentohet në Bullgari autobusi nga Kosova

Një autobus me pasagjerë nga Kosova është aksidentuar mëngjesin e sotëm në Bullgari, më saktësisht në unazën e Kyustendilit. Media…

MPJD: Të aksidentuarit në Serbi kanë vazhduar udhëtimin drejt Sllovenisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), ka njoftuar se qytetarët e aksidentuar në mbrëmjen e së martës në…

​Udhëtarët nga Kosova që u aksidentuan në Serbi nisen për në Slloveni

Udhëtarët të cilët po udhëtonin me kompaninë “Zhitia Turist” e që u aksidentuan të martën mbrëma në Krushevc të Serbisë…

Qeveria reagon për aksidentin në Serbi: Janë 9 të lënduar

Një autobus i linjës Prishtinë-Graz (Austri) të martën mbrëma, rreth orës 22:00, ka pësuar aksident në Kupci të Madh afër…

Dy femra ngacmohen seksualisht në autobus

Dy viktimat femra kosovare kanë njoftuar se deri sa ishin duke udhëtuar me autobus për në Fushë Kosovë, një mashkull…

E zë poshtë autobusi që po rregullonte, vdes 54-vjeçari në Lushnje

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e sotme në fshatin Karbunarë e Vogël të Lushnjes. Mësohet se një 54-vjeçar…

Parandalohet kontrabanda e disa mallrave përmes autobusit

Oficerët doganorë kanë parandaluar kontrabandimin e mallrave përmes pikës kufitare të Merdares në një autobus të linjave ndërkombëtare. Në një…

​Digjet një autobus në Fushë Kosovë

Një autobus është djegur pasditen e sotme në zonën industriale në Fushë Kosovë. Nga raportimet e para nuk bëhet fjalë…

​Kapen mbi gjysmë kilogram kokainë në autobusin e linjës Gjermani-Kosovë

Në pikëkalimin kufitar në Merdare janë kapur mbi gjysmë kilogrami kokainë. Dogana e Kosovës ka njoftuar se oficerët doganor kanë…

​Ligji që u kundërshtua: Afro-amerikanët në autobus duhej t’ua lëshonin vendet të bardhëve

Më 1 dhjetor 1955, në Montgomery të shtetit Alabama ndodhi një ngjarje e rëndësishme në lëvizjen e të drejtave civile…
error: