Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike

Një lajm i mirë vjen për të gjithë shqiptarët nga Austria, pasi vendi ka hequr kufizimet duke filluar nga dita…

Mësohet dueli i parë i fazës 1/16 në Euro 2020

Pas përfundimit të ndeshjeve të Grupit C të Euro 2020 është mësuar edhe dueli i parë i fazës së eliminimit…

​Grupi C, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Grupit C ku edhe do të qartësohet se cilat skuadra do…

Ukrainë – Austri, formacionet zyrtare të ndeshjes vendimtare në Grupin C

Në kuadër të rrethit të fundit të ndeshjeve në Grupin C sot do të ballafaqohen Ukraina dhe Austria. Këto dy…

Reagon presidenti i Milanit pas largimit të Donnarummas dhe Calhanoglut

Milani ka marr sot dy lajme shumë të papritura duke mësuar për largimin e portierit Gianluigi Donnarumma dhe mesfushorit Hakan…

Austria ndan një milion vaksina për Ballkanin Perëndimor

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, në një konferencë për media, pas tryezës së përbashkët me liderët e rajonit, në kuadër të…

Austria rikthen epërsinë ndaj Maqedonisë së Veriut – video

Gregoritsch me golin e tij të realizuar në minutën e 78’ e ka rikthyer epërsinë e Austrisë ndaj Maqedonisë së…

Austri: 34% e qytetarëve janë pozitivë, 27% janë negativë ndaj BE-së

Vetëm 34 për qind e austriakëve aktualisht kanë një qëndrim pozitiv ndaj BE-së, e cila është 14 për qind nën…

​Kombëtarja e Kosovës niset drejt Austrisë

“Dardanët” do të zhvillojnë nesër miqësoren e dytë kundër Maltës. Kombëtarja e Kosovës është nisur sot drejt shtetit të Austrisë,…

​Kurti priti në takim një delegacion nga Austria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim një delegacion nga Austria, të cilit i prinin deputetët…