Akil Gjakova në çerekfinale të Grand Prix Austria

Xhudisti ynë, Akil Gjakova ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinalen e Grand Prix Upper që po mbahet në Austri. Në kuadër…

Gjakova lufton për çerekfinalen e Grand Prix Austria

Xhudisti ynë, Akil Gjakova e ka vazhduar me fitore garën në Grand Prix Upper Austria, ku tani është vetëm një…

Kuka në raundin e dytë të Grand Prix Upper Austria

Xhudistja e ekipit kosovar, Loriana Kuka ka siguruar raundin e dytë të Grand Prix Upper që po mbahet në Austri.…

Grand Prix Upper Austria, Gjakova kalon në raundin e dytë

Xhudisti i ekipit kosovar, Akil Gjakova ka kaluar në raundin e dytë të Grand Prix Upper që po mbahet në…

Kosova me gjashtë garues në Grand Prixi-in e xhudos në Austri

Gjashtë garues nga Kosova do të marrin pjesë në Grand Prix Upper Austria, që fillon sot dhe mbaron me datë…

Van der Belen në Shkup: Austria mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

Presidenti i Austrisë, Van der Belen gjatë qëndrimit në Shkup deklaroi se vendi i tij mbështet fuqishëm integrimin e Republikës…