Austria rrit në mënyrë drastike gjobat në komunikacion

Nga 1 shtatori Austria ka rritur në mënyrë drastike gjobat për tejkalimin e shpejtësisë, dhe ato mund të arrijnë deri…

FSK e gatshme t’i dalë në ndihmë Austrisë pas prekjes nga vërshimet

Pas vërshimeve, Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është e gatshme që t’i dalë në ndihmë Austrisë. Ministri i Mbrojtjes,…

​EURO 2020/ Italia prek çerekfinalen, pret fituesin e ndeshjes Belgjikë – Portugali

Me shumë vuajtje dhe vështirësi Italia e ka mposhtur Austrinë dhe ka siguruar fazën çerekfinale të Kampionatit Evropian Euro 2020.…

Ri-hapet loja, Austria shënon ndaj Italisë

Austria e ka ngushtuar epërsinë ndaj Italisë në 2-1. Në minutën e 114 të ndeshje ka realizuar Kalajdzic. Goal! Oh…

E ofendoi Alioskin, tifozët shqiptar ia kthejnë me këtë mesazh Arnautovicit

Sulmuesi i Austrisë Marko Arnautovic ishte dënuar më një ndeshje moslojë në Euro 2020 për shkak se në ndeshjen kundër…

Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike

Një lajm i mirë vjen për të gjithë shqiptarët nga Austria, pasi vendi ka hequr kufizimet duke filluar nga dita…

Mësohet dueli i parë i fazës 1/16 në Euro 2020

Pas përfundimit të ndeshjeve të Grupit C të Euro 2020 është mësuar edhe dueli i parë i fazës së eliminimit…

​Grupi C, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Grupit C ku edhe do të qartësohet se cilat skuadra do…

Ukrainë – Austri, formacionet zyrtare të ndeshjes vendimtare në Grupin C

Në kuadër të rrethit të fundit të ndeshjeve në Grupin C sot do të ballafaqohen Ukraina dhe Austria. Këto dy…

Reagon presidenti i Milanit pas largimit të Donnarummas dhe Calhanoglut

Milani ka marr sot dy lajme shumë të papritura duke mësuar për largimin e portierit Gianluigi Donnarumma dhe mesfushorit Hakan…
error: