Notat e lojtarëve pas ndeshjes Itali – Austri

Italia e ka siguruar kualifikimin për në çerekfinale të Kampionatit Evropian Euro 2020 pasi e ka mposhtur Austrinë me rezultat…

​Asnjë gol brenda 90 minutave, shkon në vazhdime ndeshja Itali-Austri

Austria po tregohet një kundërshtar aspak i lehtë për Italinë. Këto dy kombëtare janë duke luajtur në fazën 1/16 të…

​Pjesa e parë, Italia e dominon Austrinë por pa rezultat

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Italisë dhe Austrisë e vlefshme për fazën 1/16 të Kampionatit Evropian Euro…

​Italia si favorite, Austria kërkon të bëjë befasinë e madhe, formacionet zyrtare

Italia do të përballet me Austrinë në ndeshjen e vlefshme për fazën 1/16 të Kampionatit Evropian Euro 2020. Kombëtarja e…

​Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Në Austri ka qëndruar për vizitë zyrtare, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Në takimet e zhvilluara atje, Osmani ka theksuar…

Trajneri i Austrisë mesazh Italisë: Mbase po vjen koha që të pësoni edhe ju humbje

Italia kundër Austrisë do të jetë ndeshja e parë  e fazës së eliminimit direkt të Kampionatit Evropian Euro 2020. Italia…

Austria e fortë për Maqedoninë e Veriut, triumfon me rezultat 3-1

Ndeshja e Grupit C të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut ka përfunduar me fitoren e…

Austri – Maqedoni e Veriut, dy gola brenda 45 minutave të para

Ka përfunduar pjesa e parë e ballafaqimit ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut. Dy gola janë realizuar në këtë sfidë…

​Euro 2020/ Austri – Maqedoni, katër lojtarë shqiptarë luajnë nga fillimi

Në stadiumin “Arena Nationala” në Bukuresht me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja tjetër e ditës së sotme…

Në Austri, 302 njerëz raportuan efekte anësore nga vaksina

Nga fillimi i vaksinimit në Austri, më 27 dhjetor, deri të premten e kaluar, një total prej 302 personash raportuan…