Australi, vidhen të dhënat e mbi 8 milionë patentave dhe pasaportave

Pothuajse 8 milionë numra të patentave dhe mbi 50 000 numra të pasaportave australiane dhe të Zelandës së Re u…

​Australia do të japë 10 milionë dollarë ndihmë humanitare pas tërmetit në Turqi

Kryeministri australian, Anthony Albanese tha të martën se qeveria e tij do të sigurojë një ndihmë “fillestare” prej 10 milionë…

Gjendet kapsula radioaktive e humbur në Australi

Autoritetet në Australi thonë se kanë gjetur një kapsulë të vogël radioaktive e cila u zhduk javën e kaluar. Shërbimet…

​Vdiq George Pell, kleriku që abuzoi me fëmijë

Ka vdekur në moshën 81-vjeçare kardinali George Pell, dënimi i të cilit për akuzat e abuzimit të fëmijëve tronditi Kishën…

​Gjashtë të vdekur nga të shtënat në një pronë të largët australiane

Gjashtë persona, përfshirë dy oficerë policie, janë qëlluar për vdekje pas një prite të dyshuar në një pronë të largët…

Messi shpallet lojtari i ndeshjes kundër Australisë

Magjia e Lionel Messit e eliminoi sot Australinë nga Kampionati Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Argjentinës siguroi çerekfinalen e këtij…

Argjentina prek çerekfinalen, eliminon Australinë

Lionel Messi me shokët e tij te Argjentina po e vazhdojnë ëndrrën në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, ku tani kanë…

Portieri i shtangur, Australia shënon kundër Argjentinës – video

Tanimë është shënuar edhe goli i tretë i ndeshjes në stadiumin “Ahmad bin Ali” mes Argjentinës dhe Australisë. Kombëtarja e…

Pjesa e parë: Argjentina në epërsi kundër Australisë me golin e Messit

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Australisë. Pas 45’ minutave…

Messi shënon kundër Australisë, Argjentina përpara – video

Lionel Messi ka shënuar golin e tij të nëntë në karrierë në Kupën e Botës. Kombëtarja e Argjentinës ka kaluar…