Burri rreh policet femra në Australi

Një burrë në Australi është arrestuar pas një sulmi të egër ndaj dy policeve femra të cilat i sulmoi në…

​Merret vendimi, në këtë shtet organizohen Lojërat Olimpike 2032

Qyteti australian Brisbën do të jetë nikoqir i Lojërave Olimpike Verore 2032, pasi Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka miratuar të mërkurën…

Në Australi zbulohet vepra më e vjetër e artit të gdhendur në shkëmb

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar veprën më të vjetër të artit të gdhendur në shkëmb – një portret të kangurit 17.300-vjeçar.…

Qindra të evakuuar nga zjarri në Australi – digjen 71 shtëpi

Qindra australianë janë evakuuar pasi që një zjarr në periferi të qytetit Perth vazhdon të rritet dhe të kërcënojë komunitetet.…

Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Australi

Numri i të përditshëm i vdekjeve të lidhura me Covid-19 në Australi shënoi një rekord të ri, me 21 vdekje…

Papunësia në Australi do të arrijë në 10 për qind

Papunësia në Australi do të arrijë një nivel rekord prej rreth 10 për qind, si rezultat i masave kufizuese që…

Nisin hetimet ndaj TikTok në Australi

Qeveria australiane po përgatitet të fillojë një hetim për platformat në internet dhe në veçanti TikTok, me frikën në rritje…

E bujshme, Premier League mund ta mbyllë stinorin në Australi

Pandemia e koronavirusit ka goditur pjesën më të madhe të Evropës, andaj edhe futbolli është pezulluar. Mirëpo tani drejtuesit e…

Pezullohet futbolli edhe në Australi

Epidemia e koronavirusit që ka mbërthyer botën, ka ndalur futbollin edhe në një tjetër kontinent. Bëhet fjalë për Australinë që…

​Inkurajuese, mblidhen 300,000 dollarë për djaloshin australian

Një iniciativë për ta ndihmuar djalin e vogël australian, ka gjetur përkrahje të pabesueshme. Në një video të plasuar nga…