LK/ Këto janë rezultatet e pjesës së parë në të dy ndeshjet

Ka përfunduar pjesa e parë e dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Dy gola janë shënuar në ndeshjen ndërmjet…

City dhe Atletico me synimin e vetëm për kualifikim tutje, ja formacionet e mundshme

Sot me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet përballja mes Atletico Madridit dhe Manchester Cityt, e vlefshme kjo për…

Guardiola cilëson vetën si meritorin për fitoren e sotme, De Bruyne zbulon taktikën e Atleticos

Golashënuesi dhe heroi i Manchester Cityt në ndeshjen kundër Atletico Madridit, Kevin De Bruyne ka reaguar pas ndeshjes së sotme…

Ndryshon rezultati në sfidën Atletico-Man.United

Ka ndryshuar brenda pak minutave pas fillimit të ndeshjes rezultati në sfidën e Ligës së Kampionëve ndërmjet Atletico Madridit dhe…

Trippier flet pas transferimit te Newcastle: Nuk mendova dy herë për t’u larguar nga Atletico

Kieran Trippier ka thënë që ai nuk ka menduar dy herë për tu larguar nga Atletico Madridi dhe Liga e…

Komplikohet thellësisht situata në grupin B, Atletico shënon ndaj Portos, Liverpooli përmbysë Milanin

Vazhdon të bëhet gjithnkjë e më e pa qartë situata në grupin B të Ligës së Kampionëve. Antoine Griezmann ka…

Kjo është situata momentale në grupin B të Ligës së Kampionëve

Vazhdon të jetë shumë e pa qartë situata në grupin B të Ligës së Kampionëve tashmë kur edhe ka përfunduar…

Bardhi shënon golin e dytë kundër Atletico Madridit

Mesfushori Enis Bardhi është treguar i saktë 100% nga pika e bardhë sot kundër Atletico Madridit, pasi që ka shënuar…

​Atletico krijon epërsi të dyfishtë ndaj Barçës, shënon edhe Suarez-video

Atletico Madridi ka shkuar në pushimin ndërmjet dy pjesëve me epërsi prej dy golave kundër Barcelonës. Në minutën e 23’…

​Suarez ia siguron fitoren Atleticos në sekondat e fundit të ndeshjes-video

Atletico Madridi ka siguruar një fitore dramatike ndaj Getafes në ndeshjen e vlefshme për gjiron e gjashtë të La Ligas.…