Barcelona i ka refuzuar 150 milionë euro për Ansu Fatin

Barcelona e ka hedhur poshtë një ofertë prej 150 milionë eurosh për talentin Ansu Fati, raporton e përditshmja spanjolle “Marca”…

Atletico Madrid afër huazimit të Torreiras

Pas zyrtarizimit të Luis Suarez, Atletico janë afër të arrijnë marrëveshje me Arsenalin për huazimin e mesfushorit Lucas Torreira. Sipas…

Legjenda e Barcelonës Suarez, i bashkohet Atletico Madridit

Barcelona ka konfirmuar se Luis Suarez i është bashkuar Atletico Madridit, pasi dy klubet arritën marrëveshje për transferimin e yllit…

​Ylli i Atletico Madridit rezulton pozitiv me Covid-19

Virusi Covid-19 po vazhdon ta dridh botën e futbollit dhe jo vetëm, natyrisht. Në Spanjë situata nuk është e mirë,…

Pas Suarez, Atletico Madridi e kërkon edhe Cavanin

Atletico Madridi po planifikon që në skuadër të sjellë edhe ish-sulmuesin e Paris-Saint-Germain Edinson Cavani, raporton “L’Equipe.” Gjiganti spanjoll do…

Reagimi dëshpërues i Simeones pas eliminimit nga Leipzig

Liepzig bëri të pamundurën duke eleminuar gjigantët e Spanjës, Atletico Madrid, nga Champions League.  Në fundin e takimit, Simeone ishte…

Leipzig befason Atletico Madridin

Leipzig ka befasuar Atletico Madridin, duke e eliminuar nga Liga e Kampionwve. Gjermanët kaluan të parët në epërsi me anë…

Leipzig-Atletico Madrid, pjesa e parë pa gola

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në takimin e çerekfinales ndërmjet Leipzigut dhe Atletico Madridit.Pjesa e parë shkoi qetë,…

Dy teste pozitive me koronavirus në Atletico Madrid

Atletico Madrid është në telashe para ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Klubi spanjoll ka konfirmuar dy raste pozitive të…

Napoli synon transferimin e lojtarit të Atletico Madridit

Napoli vijon të jetë agresiv në merkato dhe pas blerjes rekord të Osimhen nga Lille tashmë synon një mbrojtës krahu.…
error: