Sevilla e Atletico Madridi vazhdojnë sot garën për Top 4 në La Liga

La Liga spanjolle vazhdon sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 36 të këtij sezoni. Programin…

Atletico triumfon ndaj Realit, blindon pozitën e katërt

Atletico Madridi ka siguruar tre pikë të reja dhe shumë të rëndësishme në luftën për të siguruar vendin e katërt,…

Atletico e pret kampionin e ri, Realin në “Wanda Metropolitano”, formacionet zyrtare

Derisa Real Madridi tashmë është kurorëzuar si kampion i ri i La Ligas dhe tri ndeshjet e mbetura do t’i…

Koke: Jam krenar me skuadrën time, ata vetëm hidheshin në tokë

Pavarësisht eliminimit, Koke i jep kredi Atletico Madridit të skuadrës së tij dhe ngacmon Manchester Cityn në fund të ndeshjes…

Atletico Madrid-Manchester City, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet përballja mes Atletico Madridit dhe Manchester Cityt, e vlefshme kjo për ndeshjen…

U kritikua për lojë defanzive, Simeone zbulon se si do të luajë në ndeshjen kthyese ndaj Cityt

Atletico Madridi nuk do të devijojë nga stili i tyre i zakonshëm i lojës, pavarësisht kritikave të mëdha për lojë…

Shënoi kundër Atletico Madridit, tifozët çmenden pas golit të Muriqit – video

Skuadra e Mallorcas ka shënuar sot fitore tejet të rëndësishme në luftën për mbijetesë në La Liga, ku e ka…

Muriqi heroi i Mallorcas, ia siguron tre pikët kundër Atletico Madridit

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Mallorcas dhe kampionit aktual Atletico Madrid, ku ky i fundit ka regjistruar humbje si…

Përfundon ndeshja në stadiumin “Etihad”, City shënon fitore kundër Atletico Madridit

Ka përfunduar derbi mes kampionit anglez Manchester City dhe kampionit spanjoll Atletico Madrid, ndeshje kjo e vlefshme për takimin e…

De Bruyne kalon Cityn në epërsi kundër Atletico Madridit – video

Kampionia anglez Manchester City ka arritur ta zhbllokojë rezultatin në stadiumin “Etihad”, ku e gjen vetën në epërsi prej një…