Pretendimet e ish-drejtorit të ATK-së, opozita kërkon sqarime nga Ministria e Financave

Komisioni për Buxhet dhe Transfere nuk e ka miratuar sot në lexim të dytë Projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike. Anëtarët e…

Hoxha: Deklarimet e Murtezaj janë të pavërteta

Ilir Murezaj të premten që lamë pas u shkarkua nga pozita e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), ku…

​Hoti tregon për shkarkimet në Polici, ATK e në Doganë

Të premten e kaluar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti shkarkoi nga detyra drejtorin e Policisë së Përgjithshme, Rashit Qalaj, drejtorin…

Murtezaj akuzon Hotin për përfshirje në rrjet kriminal dhe abuzime me detyrën zyrtare

Kryeministri i Kosovës po akuzohet për përfshirje në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të…

Hoti shkarkon edhe drejtorin e ATK-së dhe të Doganës

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në rekomandimet e Ministres së Financave, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah…

Shpallet fituesi i garës digjitale për tatime

Ka përfunduar raundi i parë i garës digjitale për nxënësit e shkollave publike të arsimit fillore, temë e së cilës…

​KPK dhe ATK me marrëveshje bashkëpunimi

 Kryesuesi i Këshillit Prokurorial i Kosovës, Bahri Hyseni dhe Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, kanë…

ATK sekuestron telefona mobilë pa dokumentacion përkatës

Administrata Tatimore e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Kosovës, ka zhvilluar sot një aksion në shtatë lokacione të ndryshme…

ATK dhe Dogana aksion në disa mobi shop-a në Prishtinë

Administrata Tatimore e Kosovës në bashkëpunim me Doganën e Kosovës, sot është duke zhvilluar aksion në Prishtinë tek disa subjekte,…

Takim mes ATK-së dhe gastronomëve

Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj, sot ka pritur në takim përfaqësuesit nga Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, me…
error: