Jahjaga: Krimineli që pati zemër të gjuaj në drejtim të nxënësve të kapet dhe të merr dënimin e merituar

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar për vrasjen në Gllogjan të Deçanit e ku mbetën të vrarë tre persona,…

8 vjet nga heqja e stemës së Kosovës në fletëvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë tetë vjet më parë vendosi  që në fletëvotimet për zgjedhjet lokale të nëntorit…

Jahjaga në 26-vjetorin Srebrenicës: Dhembja është e njejtë dhe plagët ende janë të hapura

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kujtuar masakrën e Srebrenicës. Në 26-vjetorin e masakrës së kryer në Srebrenicë, Jahjaga thotë…

Kamenica bëhet me Qendër të re Rinore

Është bërë hapja e Qendrës Rinore në qytetin e Kamenicës, ku nga sot të rinjtë e kësaj komune do të…

Osmani bashkë me ish-presidentët nderojnë Rugovën, e quajnë arkitekt të shtetit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ish presidentët kanë bërë homazhe tek shtatorja e Ibrahim Rugovës, kjo për të…

Osmani takon ish presidentët: Ndërtimi i një modeli të ri të konsultimit i domosdoshëm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ish-presidentët, Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga. E para e…

​10 vjet nga zgjedhja e Jahjagës presidente, votimi ishte bojkotuar nga VV

Me 80 vota për Kuvendi i Kosovës, më 7 prill të vitit 2011, zgjodhi ish-zëvendësdrejtoreshën e përgjithshme të Policisë së Kosovës,…

Jahjaga: Uroj që Presidentja Osmani të jetë simbol i unitetit dhe garantuese e funksionimit kushtetues

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen në pozitën e të parës së vendit. Ajo si ish-presidente ka…

​Shënohet Dita e Autizmit, OAK gëzon fëmijët me dhurata

Trajtim të barabartë, implementim të ligjit në fuqi e vëmendje institucionale po kërkohet në Ditën Ndërkombëtare të Ndërgjegjësimit për Autizmin.…

Jahjaga apelon të mos thellohet kriza politike: Të gjendet zgjidhja për presidentin

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga deklaron se duhet të ketë zgjidhje në mënyrë që të mos ketë thellim të krizave…
error: