Athina e mbuluar nga tymi

Zjarret e papara që kanë përfshirë Europën jugore shkaktuan viktimat e para në Greqi. Situata është kritike, era vazhdon të…

Qielli bëhet i zi nga tymi, zjarre masive në periferi të Athinës

Greqia vijon të përjetojë tmerre nga zjarret që vijojnë të djegin prej ditësh tashmë. Pamjet e realizuara nga operatori i…

Athina ende mes flakëve të zjarrit, 8 të vdekur në Turqi

Ferri vijon ende të shkrumbojë Greqinë. Helikopterët lëshuan ujë nga qielli në tentativë për të vënë nën kontroll zjarret që…

Athinë, trafik i paralizuar në kryeqytetin grek nga stuhia e dëborës

​Reshjet e mëdha të dëborës në Atikë kanë nxjerrë pothujase jashtë loje sot funksionimin e transportit publik në Athinë, përfshirë…

Anulohen fluturimet mes Pekinit dhe Athinës

Kompania “Air China” njoftoi se do të anulojë linjat ajrore mes Athinës dhe Pekinit, për shkak të koronavirusit COVID-19, njoftoi…