Atalanta – Liverpool, a do të ketë vend sonte për Shaqirin?

Liverpooli do të jetë sonte mysafir i skuadrës simpatike nga Serie-A, Atalantas, me të cilën do të ballafaqohet në ndeshjen…

Gasperimi me fjalë të mëdha për Jurgen Klopp para ballafaqimit ndërmjet tyre

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, ka deklaruar se dy ndeshjet e radhës kundër Liverpoolit janë vitale për shpresat e…

Klopp: Atalanta testi më i madh për ne

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka deklaruar se Atalanta është për momentin sfida më e madhe e Liverpoolit ne Ligën…

Atalanta deklason Lazio në Romë

Futbollistët e Atalanta shënuan fitore kundër Lazio në Romë, në ndeshjen e mbetur të raundit të parë të Serie A…

Agjenti i Firpos në Itali, bisedon me Atalantën

Agjenti i Junior Firpos do të udhëtojë javën e ardhshme drejt Italisë ku do t’i hapë bisedimet me skuadrën e…

Tre lojtarë të Atalanta dalin me COVID-19, stërvitjet vazhdojnë

Tre futbollistë të skuadrës italiane Atalanta kanë dalë pozitivë në testet për koronavirus, njoftoi sot klubi nga Bergamo. Emrat nuk…

Atalanta – PSG, formacionet e mundshme

Atalanta dhe Paris Saint – Germain do të ndeshen në çerekfinale të Ligës së kampionëve. Atalanta ishte ndër skuadrat më…

Milan – Atalanta, formacionet e mundshme

Java e 36-të e Serie A nis me një supersfidë pasi Atalanta do të përballet me Milanin në San Siro.…

Valencia e akuzon Atalantën: Koronavirusin e morëm në Itali

Skuadra e Valencias është futur totalisht në karantinë, pasi që më shumë se 35 % e skuadrës spanjolle janë prekur…

​Atalanta e shkatërron Valencian

Atalanta ka shënuar sonte fitore të thellë ndaj Valencias, me rezultat 4-1. Ndeshja është zhvilluar në 1/8 e Ligës së…