Juventusi pëson disfatë nga Atalanta, e rrezikon Championsin

Atalanta e ka mposhtur Juventusin me rezultat minimal 1-0 në kuadër të xhiros së 21 të kampionatit italian Serie-A. Kjo…

​Juventusi luan pa Ronaldon ndaj Atalantas, formacionet zyrtare

Do të jetë Atalanta kundërshtari i vështirë i Juventusin në xhiron e 31 të kampionatit Italian Serie-A. Këto dy skuadra…

Gosens tregon se si e turpëroi Cristiano Ronaldo kur ia kërkoi fanellën

Mbrojtësi i Atalantas, Robin Gosens tha se ishte afër bashkimit me Schalken vitin e kaluar dhe shpjegoi se çfarë ndodhi…

Atalanta shënoi gol kundër Realit, të gjithë po flasin për taktikën inteligjente para goditjes së lirë

Real Madridi kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke mposhtur Atalanta 3: 1 në një ndeshje kthimi të luajtur…

Benzema vazhdon me shkëlqimin e tij, shënon për epërsinë e Real Madridit – video

Karim Benzema duket se po shndërrohet në njeriun kryesor të Real Madridit si në kampionat ashtu edhe në Ligën e…

Real Madrid – Atalanta, Ramos nga minuta e parë në fushë

Pas fitores me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e parë, Real Madridit e ka edhe një test tjetër kundër Atalantës…

​Real Madrid – Atalanta, të rejat e fundit rreth formacioneve

Liga e Kampionëve vazhdon sot edhe me dy ndeshje të tjera të fazës së eliminimit direkt. Njëra ndër ato është…

Interit i vjen Atalanta për ta stopuar marshin drejt titullit, formacionet zyrtare

Interi sonte në “Giuseppe Meazza” do të ketë punë të vështirë përballë Atalantës, skuadër kjo e cila nuk i frikësohet…

Inter – Atalanta, Conte vjen me ndryshime në formacion

Inter dhe Atalanta takohen në “Giuseppe Meazza” këtë mbrëmje, dhe as Antonio Conte e as Gian Piero Gasperini nuk duket…

Liga e Kampionëve, Real Madridi mezi e mposht Atalantan, City triumfon ndaj Gladbahut

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve ku u ballafaquan Atalanta me…