Serie A, derbi mes Atalantas e Lazios

Liga italiane e njohur ndryshe edhe si Serie A rikthehet sot me tri ndeshje interesante në kuadër të xhiros së…

Derbi mes Manchester United e Atalanta, formacionet e mundshme

Sot, me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet derbi mes gjigandit anglez Manchester United dhe skuadrës italiane Atalanta, ndeshje…

Liga e Kampioneve, “Djajtë e Kuq” presin në shtëpi Atalantan

Gara më prestigjioze evropiane e njohur ndryshe si Liga e Kampionëve do të vazhdoj sot me disa ndeshjet tejet interesante,…

Operohet me sukses Berat Gjimshiti, pas 1 jave rifillon stërvitjen

​Berat Gjimshiti, ylli i mbrojtjes kuqezi që pësoi një dëmtim në parakrahun e majtë në ndeshjen me Hungarinë, është operuar…

​Atalanta-Milan, formacionet zyrtare, starton Gjimshiti

Një sfidë shumë interesante në kuadër të javës së shtatë në Serie-A do të zhvillohet në stadiumin “Geëiss Stadium” në…

Nuk ka fitues në ndeshjen mes Interit dhe Atalantas

Ka përfunduar ndeshja mes Interit dhe Atalantas, e cila ishte e vlefshme për xhiron e gjashtë të sezonit të ri…

Interi barazon shifrat kundër Atalantas

Kampioni i Serie A Interi ka arritur ta barazojë rezultatin në ndeshjen kundër Atalantas, përmes golit të shënuar nga sulmuesi…

Mbyllet pjesa e parë, Interi në disavantazh kundër Atalantas

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Serie A mes Interit dhe Atalantas, ku pas 45’ minutave lojë mysafirët…

Atalanta shënon edhe golin e dytë kundër Interit

Mysafirët kanë arritur të përmbysin rezultatin në ndeshjen kundër Interit, ku tani e gjejnë vetën në epërsi. Skuadra e Atalantas…

Atalanta barazon rezultatin kundër Interit

Barazohen shifrat në “Giuseppe Meazza”, ku skuadra e Atalantas ka barazuar rezultatin. Atalanta ka shënuar golin e barazimit në ndeshjen…