​Shkaku i borës së madhe, sonte nuk zhvillohet ndeshja Atalanta-Villarreal

Pavarësisht punës së madhe të stafit të stadiumit, sonte nuk do të zhvillohet ndeshja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Atalantas…

​Shtyhet për 20 minuta ndeshja e Ligës së Kampionëve

Ndeshja e Ligës së Kampionëve, ajo ndërmjet Atalantas dhe Villarrealit do të zhvillohet, por me disa minuta vonesë. Kështu ka…

Atalanta e blindon Gasperinin

Presidenti i Atalantas, Luca Percassi ka njoftuar se trajneri Gian Piero Gasperini tashmë ka nënshkruar një kontratë të re deri…

Vazhdojnë kohërat e vështira për Juventusin, mposhtet nga Atalanta

Ka përfunduar derbi në stadiumin “Allianz” mes Juventusit dhe Atalantas, ku kjo e fundit ka arritur të arkëtoj pikët e…

​Fillon derbi mes Juventusit dhe Atalantas

Ka filluar ndeshja në stadiumin “Allianz” mes gjigandit italian Juventus dhe skuadrës së Atalantas. Ndeshja e sotme i takon xhiros…

​Derbi mes Juventusit e Atalantas, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:00 do të fillojë derbi i Serie A mes gjigandit italian Juventus dhe skuadrës së Atalantas,…

Serie A, derbi mes Juventusit dhe Atalantas

Serie A vazhdon sot me xhiron e 14 ku do të kemi disa ndeshje tejet interesante, ndër to derbi mes…

​Atalanta-Manchester United, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja mes Atalantas dhe Manchester United, e vlefshme kjo për xhiron e…

Atalanta-Manchester United, ja formacionet e mundshme

Me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja mes Atalantas dhe Manchester United, e vlefshme kjo për xhiron e…

Atalanta-Lazio, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 15:00 do të fillojë derbi i Serie A mes Atalantas e Lazios, e vlefshme kjo për…