Bashkëpunëtorët e Astrit Ademajt: Peja e humbi një intelektual

Familjarë e bashkëpunëtorë kanë kujtuar kandidatin për kryetar të Pejës nga Partia Demokratike e Kosovës. Për Astrit Ademajn, i cili…

Djali i axhës së Astrit Ademajt: Sot e varrosëm anëtarin më të mirë të familjes, nuk i patëm hak askujt

Në varrezat e fshatit Katund i Ri është varrosur kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Astrit Ademaj i cili…

Astrit Ademaj që u vra mbrëmë varroset nesër

Kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj që u vra mbrëmë do të varroset të premten në ora…

​Vrasja e dyfishtë në Pejë, prokurorët në vendin e ngjarjes

Në vendin ku mbrëmë mbetën të vrarë, Astrit Ademaj, kandidat i PDK-së për kryetar të Pejës dhe Bernard Kadrijaj, ish-kandidat…

​Vrasja e dyfishtë në Pejë, PDK sot pezullon të gjitha aktivitetet politike

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka pezulluar gjitha aktivitetet e saj politike për sot përshkak të vdekjes së  kandidatit të…

Kurti: Ftoj organet e rendit që sa më parë të zbardhin rastin e vrasjes së dyfishtë në Pejë

Për vrasjen e dyfishtë në Pejë ka reaguar edhe kryeministri Albin Kurti, i cili ka ftuar organet e rendit që…

Vritet Astrit Ademaj, kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës

Dy persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur i lënduar gjatë një konflikti të armatosur në qytetin e Pejës.…

Krasniqi zyrtarizon kandidaturën e Astrit Ademaj për kryetar të Pejës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka zyrtarizuar sot kandidaturën e Astrit Ademaj për kryetar të Komunës…
error: