Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Rreth 4300 kosovarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri më tani asnjë problem

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vazhdon shpërndarja e vaksinës për  personelin shëndetësor. Aty aktualisht janë duke…

COVAX miraton aplikimin e MSh-së, shumë shpejt mbërrijnë 24 mijë vaksinat e para

Kontigjenti i parë me 24 mijë doza të vaksinave Astra Zeneca shumë shpejt pritet të arrijë në Kosovë. Kjo pasi…

BE: AstraZeneca të përshpejtojë furnizimin me vaksina

Kompania AstraZeneca duhet të mbushë boshllëqet e krijuara me vendet anëtare të BE-së për vaksinat, përpara se të angazhohet për…

EMA do të hetojë më tej rastet e mpiksjes së gjakut dhe vaksinën AstraZeneca

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi sot se komiteti i saj i sigurisë do të mbajë një takim ekspertësh më…

AstraZeneca nuk gjen prova rreziku të rritjes së mpiksjes së gjakut

Laboratori farmaceutik i AstraZeneca njoftoi të dielën se hetimi nuk gjeti prova të një rreziku në rritje të mpiksjes së…

India aprovon vaksinën AstraZeneca/Oksford

Në Indi, vendi i dytë më i populluar në botë me 1.35 miliardë banorë, vaksina e ndërmarrjes farmaceutike AstraZeneca dhe…
error: