Rohde: Marrëveshja duke përfshirë Asociacionin është vendimtar për të ecur përpara

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, e ka mirëpritur vendimin e Komitetit Ministror të Këshillit të Evropës që t’ia…

Kurti: Jo Zajednicës edhe atëherë edhe sot

“Parulla jonë kryesore ka qenë punë dhe drejtësi, jo Zajednicës edhe atëherë edhe sot, pra jo as sot, por edhe…

Escobar: Kosova e ka kuptuar se duhet ta themelojë Asociacionin

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se Kosova e ka kuptuar…

Një emër tjetër për Asociacionin

Kushti i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që Asociacioni i komunave me shumicë serbe të mos jetë njëetnik dhe ta…

BE: Jemi të gatshëm të ndërmjetësojmë diskutimet për Asociacionin

Bashkimi Evropian tha se është i gatshëm që të ndërmjetësojë diskutimet për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe…

Hyseni: Kushtetuesja s’duhet ta interpretojë marrëveshjen për Asociacionin

Anëtari i Kryesisë së partisë në pushtet, Alban Hyseni ka deklaruar se Gjykata Kushtetuese në Kosovë nuk duhet t’i interpretojë…

Kurti: Nuk jam ftuar në takimin e Ambasadës për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk është ftuar në një takim që do ta organizojë Ambasada amerikane në…