​Rizvanolli: Bateritë e instaluara do t’i kemi brenda 3 vitesh, ja masat për këtë dimër

Ministrja e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli, shoqëruar edhe nga kryeministri Albin Kurti, për herë të parë doli në konferencë për media…

Pas marrëveshjes me MCC-në, Kurti dhe Rizvanolli takohen me ndihmës sekretarin amerikan për Energji

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, si dhe ambasadori i Kosovës…

​Rizvanolli për marrëveshjen me MCC: Mundëson stabilizimin e furnizimit me energji

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, deklaroi se në kohë kritike për sektorin e energjisë të Kosovës, është krenare që në…

​Edhe ministrja Rizvanolli në ShBA, bashkë me Osmanin dhe Kurtin

Veç presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti, për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka udhëtuar edhe ministrja e…

​Forumi i dytë i solareve, Rizvanolli: Dekarbonizimi përbën rrugën e re energjetike të Kosovës

Sot ka nisur Forumi i dytë i Solareve në Kosovë, i cili synon promovimin e investimeve në energji të ripërtëritshme.…

​Nis Forumi i Dytë i Solareve, promovon investimet në energji të ripërtëritshme

Ministria e Ekonomisë në bashkëpunim me USAID-in kanë organizuar Forumin e dytë të Solareve në Kosovë për vitin 2022. Forum…

Rizvanolli për krizën energjetike: Sikur të kthehesha prapa nuk do të bëja asgjë ndryshe

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka deklaruar së në muajin gusht të vitit të kaluar kanë qenë të vetëdijshëm për…

Rizvanolli para komisionit hetimor: Qëllim sigurimi i energjisë elektrike

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, është duke u intervistuar para Komisionit hetimor për krizën energjetike. Ajo para deputetëve paraqiti pozicionin…

​Programi i MCC-së, Olmstead: Kosova të përshpejtojë në realizimin e projektit

Në takimin mes të delegacionit amerikan të MCC-së dhe atij të Qeverisë së Kosovës në lidhje me Programin kompakt të…