Haskuka takon banorët në Hoç të Qytetit

Kryetari aktual që njëherit është edhe kandidat për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka takuar banorët e fshatit Hoçë e…

Abrashi kundër vendosjes së refugjatëve afganë në Prizren, kërkon lokacion tjetër

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se refugjatët afganë janë të mirëseardhur sikurse çdo kombësi e…

Partitë politike njëzëri: Asnjë kompromis në marrëveshjen finale me Serbinë

Mospranimi i asnjë kompromisi të ri me Serbinë i ka bashkuar partitë politike parlamentare. Pozitë dhe opozitë shprehën njëzëri se…

LVV synon t’i bindë ndërkombëtarët se këshilli nacional i pakicave është alternativë e Asociacionit

Lëvizja Vetëvendosje po synon që t’i bindë aleatët ndërkombëtarë se këshilli nacional i pakicave është alternativë e Asociacionit të komunave…

​Abrashi: Sulmet ndaj deputeteve femra duhet të ndalen nga opozita

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Artan Abrashi tha se deputetët e opozitës po…

Zgjedhja e presidentit, Abrashi: Kemi vota të mjaftueshme

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes Artan Abrashi ka shprehur bindjen e tij se do të kenë votat e mjaftueshme për zgjedhjen…

Abrashi: Kemi besim që sonte do të zgjidhet presidenti

Deputeti i LVV-së, Artan Abrashi tha se shumë shpejt do të fillojë seanca. Sipas tij, kontaktet dhe bisedat edhe me…

Abrashi: Janë të siguruara votat për Qeverinë Kurti 2

Pak para se të fillojë seanca e jashtëzakonshme për formimin e Qeverisë Kurti 2, deputet nga Lëvizja Vetëvendosje shprehën të…

Viti filloi e përfundoi me kryeministër në detyrë, ekzekutivi në 2020

Në kolltukun e shefit të qeverisë u ulën tre kryeministra këtë vit. Në 12 muajt e 2020-ës levat e pushtetit…

Një muaj me u.d të presidentit, partitë larg marrëveshjes

Partitë politike ende nuk kanë arritur një marrëveshje për postin e presidentit, megjithëse sot bëhen një muaj prej kur Kosova…
error: