Rama arsyeton propozim-vendimin për anulimin e Planit Rregullues për “Kalabrinë”, banorët futen në sallë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në mbledhjen e sotme të kuvendit, ka arsyetuar propozim-vendimin për anulimin e vendimit për miratimin…

​Kryesuesi i bordit të ZRRE-së arsyeton propozimin: Në veri nuk do të ketë shtrenjtim të rrymës

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) Ymer Fejzullahu gjatë raportimit në Komisionin për Ekonomi, lidhur me…

Kurti arsyeton rritjen e çmimit të energjisë: Importi është i lartë, ku t’i marrim paratë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arsyetuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Ai në seancën plenare të Kuvendit, tha…

Kurti arsyeton humbjen në zgjedhje lokale: Ka pasur defekte strukturore dhe organizative në LVV

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sërish ka arsyetuar humbjen e qyteteve kryesore në zgjedhjet lokale 2021. Në një konferencë…