​Mustafi: S’ka asnjë arsye që serbët në Kosovë të kenë më shumë të drejta se shqiptarët e Luginës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi deklaron se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të ndikojë në jetën e…

Arsyeja pse keni zhurmë në vesh

Tringëllimë në vesh është një fenomen kur ndjeni zë pa praninë e një stimuli të jashtëm zanor. Kjo do të…

A lodheni shpesh? Arsyeja mund të jetë ky ushqim

Rënia e nivelit të energjisë ose përqendrimi pas një vakti është një fenomen normal dhe mund ta rregulloni duke kufizuar…

Arsyet pse zgjoheni të lodhur

Disa njerëz e duan mëngjesin dhe kërcejnë menjëherë nga shtrati plot energji, ndërsa të tjerë nuk funksionojnë kështu. Pavarësisht nëse…

Zbulohet arsyeja pse Cech u largua nga Chelsea

Legjenda e Chelseat, Petr Cech, i cili u largua nga roli i tij si këshilltar teknik dhe i performancës, u…

Mos blini këpucë në mëngjes, kjo është arsyeja

Me këto këshilla për blerjen e këpucëve nuk do të ktheheni më kurrë të zhgënjyer në shtëpi. Këmbët ndryshojnë gjatë…

Barcelona largohet nga “Camp Nou” në sezonin 2023/24, zbulohet arsyeja

Gjiganti katalunas, Barcelona, do të largohet nga stadiumi i saj “Camp Nou” për sezonin 2023/24, ndërkohë që do të filloj…

La Liga paraqet ankesë në UEFA për Manchester Cityn e PSG, zbulohet arsyeja

La Liga e konfirmoi sot se ka paraqitur ankesa në UEFA për Paris Saint-Germain dhe Manchester City, të cilat vazhdimisht…

Keni shpesh dhimbje barku? Janë 5 gjendje të rënda që mund të jenë arsyeja

Dhimbja e barkut shpesh është pasojë e ngrënies së tepërt ose zgjedhjes së gabuar të ushqimit, por mund të jetë…

Ja arsyeja e takimit të Gianni Infantinos me Agim Ademin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi ka qenë sot pjesëmarrës në punimet e Kongresit të FIFA-s,…