Xhaka refuzoi skuadrën e madhe për Arsenalin

Granit Xhaka ka pranuar se në janar ka pasur një ofertë për t’u kthyer në Gjermani, por e refuzoi sepse…

Pamje nga ushtrimet e Arsenalit, ja rregullat e klubit londinez

Arsenali është skuadra e parë në Premier Ligë e cila ka filluar ushtrimet që nga shfaqja e pandemisë së koronavirusit.…

Të parët u prekën nga koronavirusi, të parët do të nisin ushtrimet

Arsenali ishte ndër skuadrat e para në Premier League që u prekën nga Koronavirusi. Pozitiviteti i trajnerit Miki Arteta e…

​Mikel Arteta infektohet me koronavirus

Koromavirusi tashmë ka përfshirë gjithë Evropën. Pas dy lojtarëve në ligën italiane Serie A, tashmë i infektuar nga ky koronavirus…

Arsenali e mposht West Hamin

Arsenali shënoi fitore me epërsi minimale 1:0, në përballjen kundër West Hamit. Ndeshja u zhvillua sot në xhiron e 29-të…

Arsenali kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

Arsenali e ka mposhtur sonte Portsmouthin, për t’u kualifikuar në çerekfinale të FA Cup. Skuadra e Mikel Artetës triumfoi me…

Mustafi nuk e përjashton mundësinë e qëndrimit tek Arsenali

Shkodran Mustafi e ka kaluar momentin e vështirë tek Arsenali dhe tani, nën drejtimin e Artetas, mbrojtësi me origjinë shqiptare…

Arsenali kualifikohet në FA Cup

Arsenali e ka mposhtur AFC Bournemouth me rezultat 1-2, duke u kualifikuar në rrethin e pestë të FA Cup. Që…