Pas arritjes së marrëveshjes për targat, Lajçak: Uniteti BE-ShBA çelës i suksesit për Ballkanin Perëndimor

Pas arritjes së marrëveshjes me tri pika lidhur me targat, emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak…

Ambasadori amerikan në Beograd e quan lajm të shkëlqyer arritjen e marrëveshjes në Bruksel

Marrëveshjen e arritur për targat mes Kosovës dhe Serbisë këtë të enjte në Bruksel e ka quajtur lajm të shkëlqyer…

Vlerësohet se është momentumi i duhur për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Në kuadër të konferencës “Kapitull i ri i dialogut Kosovë-Serbi” të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), njohësit e këtij procesi…

Vitia: Në fund të muajit arrijnë në Kosovë vaksinat e blera nga Pfizer

Nga sot ka nisur vaksinimi masiv kundër covid-19, në gjithë Kosovën.  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë vizitës që bëri…

Vijnë sot në Rinas mbi 12 mijë vaksina Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se sot priten të vijnë mbi 12 mijë doza të…

Në fillim të qershorit priten që në Kosovë të arrijnë edhe 100,620 doza të vaksinës antiCOVID

Sot në Kosovë kanë arritur 38 mijë e 400 doza të vaksinave AstraZenca- Oxford COVID-19. Ndërsa UNICEF ka thënë se…