Raportohet dhunë në familje në Prizren, sekuestrohet një pistoletë

Policia në Prizren ka njoftuar se është raportuar për një rast ‘dhunë në familje’ në rr. ‘Srebrenica’. Është identifikuar personi…

Policia arreston shtatë persona në Kaçanik

Shtatë persona janë arrestuar në Kaçanik, pas një përleshjeje që kishte ndodhur në rrugën “Ismail Raka”. Policia ka njoftuar përmes…

Një muaj paraburgim ndaj 13 të arrestuarve për rastin “TOTO”

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji, ndaj…

Një burrë rrahu gruan në Viti

Është arrestuar një burrë në Viti, pasi e rrahu bashkëshorten e tij. Policia ka njoftuar se gruaja së bashku me…

Vajza rrah nënën në Gjilan

Një grua ka raportuar në polici se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga vajza e saj. E dyshuara është…

Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet i dyshuari nga Ferizaji

Një person është arrestuar në Ferizaj, pasi që i njëjti kishte tentuar t’i ikë policisë. Zyrtarët policorë e kishin urdhëruar…

Policia arreston një person të kërkuar në Vushtrri

Policia ditën e djeshme, ka arrestuar një person të kërkuar në Vushtrri. Personi i arrestuar i dyshuari, është A. F.,…

Policia arreston një person të kërkuar në Ferizaj

Sot rreth orës 12:30 në Ferizaj policia ka arrestuar një person të kërkuar i moshës 49 vjeçare. Ai ishte i…

Arrestohet një person i dyshuar për grabitje

Sot nga njësitë policore të stacionit Veriu, në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për grabitje, si dhe është…

Ndalohen shtatë persona të dyshuar lidhur me aksionin “Brezovica”

Prokuroria Themelore e Ferizajt dhe policia kanë zhvilluar aksionin “Brezovica ” i cili ishte shtrirë në disa lokacione në kryeqytet…