​Organizoi lojëra të fatit, arrestohet personi

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Perlepnicë në Gjilan, për organizim të lojërave të fatit online. Në…

Policia sllovake arreston dy zyrtarë shtetëror dhe një person tjetër, paguheshin fshehurazi nga Ambasada ruse

Drejtori i Qendrës për Politikat e Sigurisë në Pragë “EuropeanValues”, Jakub Janda, ka bërë të ditur se Policia sllovake ka…

Arrestohen katër persona për përfshirje në trafikim me narkotik

Policia e Kosovës ka arrestuar katër të dyshuar për përfshirje në trafikun me narkotik, në Podujevë. Në një komunikatë për…

​Vodhën kabllo elektrike, arrestohen katër persona

Policia e Kosovës për rajonin e Gjakovës ka arrestuar katër persona për kryerjen e disa veprave penale, gjegjësisht vjedhje. Në…

​Sulmoi gruan, arrestohet prizrenasi

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike…

Ushtruan dhunë ndaj një femre, arrestohen tre persona

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se janë arrestuar tre të dyshuar në Obiliq, dy meshkuj…

​Arrestohet për kanosje përmes telefonit

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti dyshohet se përmes telefonit ka kanosur një person. Në raportin…

Po luanin bixhoz, iniciohet rast penal ndaj pesë personave në Kaçanik

Policia e Kosovës ka shoqëruar në stacion policor mbrëmjen e të hënës pesë persona të fshatit Dubravë të Kaçanikut, pasi…

Arrestohen dy persona të dyshuar për rrëmbim në Vushtrri

Policia e Kosovës për rajonin e Vushtrrisë ka arrestuar të dielën dy persona, pasi të njëjtit dyshohet se kishin rrëmbyer…

Nuk i ktheu klientit të tij dy kamionë, arrestohet pronari i servisit të veturave

Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se nuk i ka kthyer…