​Arrestohet zyrtari i Gjendjes Civile në Gjilan, dyshohet se regjistronte qytetarët kundërligjshëm

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ndaluar për 48 orë te dyshuarin I.R. pasi dyshohet se i njëjti si person zyrtar…

Prizren, arrestohet profesori i dyshuar për pedofili

Prokuroria Themelore në Prizren, ka njoftuar se me urdhër të prokurorit kujdestar është ndaluar i dyshuari F.K., në kohëzgjatje prej…

Rrahje në Pallatin e Drejtësisë, arrestohet referenti

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht një administrator në Gjykatën…

​Futi 5 euro në dokumentet e udhëtimit, arrestohet shtetasi i Serbisë

Një shtetas i Serbisë është arrestuar pasditen e të dielës në pikën kufitare në Vërmicë. Në raportin 24-orësh të Policisë…

U ofroi ryshfet policëve, shtetasi serb arrestohet në Klinë

Një shtetasi serb u ka ofruar ryshfet policëve në Klinë për të mos ia shqiptuar gjobën në trafik. Në raportin…

Arrestohet një 50-vjeçar për sulm seksual në Shtërpcë

Një  50-vjeçar është arrestuar në pasi dyshohet se ka sulmuar seksualisht një 25-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur…

​Dy fëmijë kapen duke vjedhur në Lipjan, arrestohet babai i tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se është raportuar se dy të mitur kosovarë janë hasur duke vjedhur në një market.…

Merr targat e veturës në këmbim të borxhit, arrestohet

Një person është identifikuar dhe arrestuar, pasi kishte marrë targat e veturës së ankuesit mashkull kosovar. Sipas deklarimit të të…

Arrestohet një person në Pejë

Një person është arrestuar në rrugën Pejë-Deçan. Gjatë kontrollimit të veturës atij i është gjetur një armë, një karikator i…

​Arrestohet një person në Ferizaj, dyshohet se sulmoi seksualisht një të mitur

Një person është arrestuar në Ferizaj meqë dyshohet se në nëntorin e vitit të kaluar ka sulmuar seksualisht një të…