IPK-së i kërkohet që t’i hetojë policët që arrestuan aktivistët e PSD-së

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar ndaj veprimeve të Policisë së Kosovës me…

Arrestohet Dardan Molliqaj

Dy aktivistë të Partisë Socialdemokrate (PSD) arritën që të hynë dhe ta pengojnë konferencën për medie që po mbante Kryetarja…

Arrestohen aktivistët e PSD-së

Policia e Kosovës ka arrestuar dy aktivistët e Partisë Socialdemokrate(PSD) të cilët penguan konferencën e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekatarina…

​Arrestohen tre persona, konfiskohen mbi 850 gramë drogë të llojit marihuanë

Tre persona janë arrestuar në Prizren. Të tre personat u kapën në flagancë me dyshimin se kanë shitur drogë të…

Kërkohet paraburgim ndaj një të dyshuari për fajde, rrëmbim e blerje të drogës

Për të arrestuarin A.O, Prokuroria Themelore në Prishtinë po kërkon paraburgim me dyshimin se ai ka kryer veprat penale “fajde”,…

​Prokuroria në Gjilan: Për vrasjen dhe plagosjen në Viti është arrestuar një person

Paraditen e së kësaj të marte në Komunën e Vitisë u plagosën tre persona, ku njëri nga ta ndërroi jetë.…

Me urdhër të SPAK, arrestohet kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe

Kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, është vënë në pranga me urdhër të SPAK këtë të martë. Sipas burimeve…

Arrestohen 20 persona

Vetëm gjatë së shtunës Policia e Kosovës arrestoi 20 persona. ata u arrestuan për kryerjen e veprave të ndryshme penale.…

​KPM: Organet e drejtësisë të zbardhin rastin e zyrtarit të dyshuar për marrje ryshfeti

Është arrestuar të martën drejtori i Administratës dhe Financave në Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM) me dyshimin e marrjes…

Arrestohen 6 persona, konfiskohen mbi 82 kilogramë drogë, armë dhe automjete

Janë arrestuar gjashtë persona dhe janë konfiskuar 82 kilogramë drogë, armë, automjete dhe gjësende të ndryshme. Nga policia kanë treguar…
error: