Abdixhiku: Pamjet e arrestimeve të anëtarëve të PSD-së sjellin dëshpërim, kritikat ishin të drejta

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka reaguar ndaj arrestimeve të anëtarëve të PSD, për aksionin që…

Rama për arrestimin e kryebashkiakut të Lushnjës: S’do të ketë mbrojtje nga PS, të përgjigjet para drejtësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas operacionit të SPAK që çoi në pranga kryebashkiakun e  Lushnjës Fatos Tushe…

​Arrestimet për marrje ryshfeti mbledhin KPM-në: Të gatshëm të ndihmojmë në zhvillimin e hetimeve

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) është mbledhur sot, pa arrestimit të kryeshefit të tyre dhe drejtorit të financave dhe…

Arrestohen dy persona për vjedhje të rëndë, në kërkim i dyshuari i tretë

Sot nga hetuesit policor të Fushë Kosovës, janë arrestuar në flagrancë, dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë. Aksioni…

​Balaj për arrestimet në Telekomin e Kosovës: Prokuroria t’i vazhdojë hetimet

Katër persona janë arrestuar paraditen e së martës me dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare në Telekomin e Kosovës. Pas…

Policia jep detaje për arrestimet në Telekomin e Kosovës

Katër persona janë arrestuar në Telekomin e Kosovës. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka treguar për KosovaPress se…

Lumezi: Një vit më parë nisen hetimet për arrestimin e 8 zyrtarëve policorë

Tetë zyrtarë policorë të Kosovës, dy nga ta femra dhe një i komuniteti serb janë arrestuar në mëngjesin e së…