55-vjeçari ngacmoi dy të mitura në autobus, arrestohet

Të premten rreth orës 21:00, hetuesit policorë të stacionit në Lipjan, kanë arrestuar një person të dyshuar për ngacmim seksual.…

Brenda një dite në Kosovë janë arrestuar 30 persona

Policia e Kosovës në raportin e ditës së sotme bën të ditur se ka arrestuar 30 persona në 24 orët…

Arrestohen tre persona për organizim të skemave piramidale apo bixhoz

Në fshatin Carrabreg të Deçanit, gjatё kontrollit tё lokali, nё njё dhomё tё ndarё policia ka gjetur dhe sekuestruar si…

Arrestime për përdorim të paautorizuar të armës

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar, pasi që të njëjtit së bashku  me një të dyshuar tjetër, familjar,…

​“Vrasje në tentativë”, policia arreston dy të dyshuar për të shtënat në Komoran

Policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj për të shtënat në Komoran. KosovaPress raportoi gjatë së premtes për të shtënat…

Arrestohet 29-vjeçari në Ferizaj, kanosi ish-bashkëshorten

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 22:30 ka pranuar një informacion se…

​Ndalohet një tjetër person për mashtrim me viza

Prokuroria Themelore në Prishtinë, konkretisht Departamenti i Përgjithshëm lidhur me rastin e mashtrimit të qindra qytetarëve, në të cilin kanë…

​Rusët që janë kundër luftës përballen me gjoba, burg dhe mbyllje psikiatrike

Më 24 shkurt, gjithçka ndryshoi për Irina Bystrovan. Pronarja e një studioje arti në qytetin verior rus të Petrozavodskit, Irina…

Shkon në 25 numri i zyrtarëve policorë të arrestuar në Vërmicë

Në pikën kufitare në Vërmicë  Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) bashkë me Prokurorinë Speciale ka nisur aksionin e koduar “Pika…

​Kapen në flagrancë duke ia vjedhur 600 litra naftë IPKO-s, arrestohen 3 persona

Policia ne Suharekë ka bërë të ditur se mbrëmë në ora 21:00 ka kapur në flagrancë tre persona që ishin…