Shkon në 25 numri i zyrtarëve policorë të arrestuar në Vërmicë

Në pikën kufitare në Vërmicë  Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) bashkë me Prokurorinë Speciale ka nisur aksionin e koduar “Pika…

​Kapen në flagrancë duke ia vjedhur 600 litra naftë IPKO-s, arrestohen 3 persona

Policia ne Suharekë ka bërë të ditur se mbrëmë në ora 21:00 ka kapur në flagrancë tre persona që ishin…

​Ndalohen 3 persona, konfiskohet një armë, një traktor dhe disa metra dru teknikë

Njësia patrulluese e Policisë Kufitare, Stacioni Policor për Mbikëqyrje në Muqiverc, në zbatim të masave për parandalimin dhe luftimin e…

​Arrestohet një person në Ferizaj, i konfiskohet edhe një armë zjarri

Njësia e Reagimit të Shpejtë (NJRSH) nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj pasditen e djeshme gjatë patrullimit në fshatin…

​Në Veri të Mitrovicës arrestohen dy persona të dyshuar për përfshirje në disa vepra penale

Policia e Kosovës, njësia e Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë në Mitrovicë Veri, pas pranimit të një informacioni…

​Policia kap hajdutin që vodhi dhe kërcënoi me armë lodër në Kamenicë

Një qytetar në Kamenicë informoi policinë se në shtëpinë e vëllait të tij, kishte hasur në dy persona të panjohur.…

​Prokuroria kërkon paraburgim për policin që dyshohet për “dhunim” e “shantazh”

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka bërë kërkesë për caktimin e masës se paraburgimit, ndaj te…

Arrestohen dy persona në Pejë

Janë arrestuar dy persona në Pejë, për posedim të armës dhe kërcënim. Policia ka njoftuar se i dyshuari ka kërcënuar…

​Arrestohet 39-vjeçari, dyshohet për plagosjen në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar 39-vjeçarin me inicialet Sh. Gj., shtetas i Republikës së Kosovës, pasi është i…

Dyshohet se keqpërdori pozitën dhe autoritetin zyrtar, arrestohet

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, konkretisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe…