Arrestohet hajni i cigareve

Policia rajonale e Mitrovicës ka arrestuar një 21-vjeçar, për shkak të dyshimeve për vjedhje të rëndë. Zëdhënësi i Policisë rajonale…

Tentim vrasja në Jahoc, arrestohet i dyshuari dhe i konfiskohen armë

Sektori Rajonal i hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, pas një pune efektive dhe intensive operativo-hetimore, sot ka…

Nuk respektuan vendimin e qeverisë, 10 të arrestuar

Dhjetë persona janë arrestuar në qytetet e ndryshme të Kosovës për shkak se nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë në…

Nga një muaj arrest shtëpiak katër personave që u rrahën në Fushë Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të…

Personi i arrestuar, ka kërcënuar Behgjet Pacollin se do ia djeg fëmijët

Këshilltari i kreut të AKR-së, Naim Murseli ka deklaruar se personi i arrestuar i cili kishte kërcënuar Behgjet Pacollin i…

13 të arrestuar dhe 33 në procedurë të rregullt pasi nuk respektuan vendimin e Qeverisë

Trembëdhjetë persona janë arrestuar dhe 33 persona janë ndaluar dhe ndaj tyre vazhdon procedura e rregullt, pasi nuk kanë respektuar…

Arrestohen 5 të dyshuar për zjarrvënie

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prishtinë, njësiti i hetimeve të stacionit policor të Obiliqit, ka realizuar një operacion policor, i cili…

Tubime në lokale dhe bixhoz, arrestohen dhjetëra persona

Policia e Kosovës ka arrestuar shtatë persona në Prizren meqë të njëjtit kanë gjetur duke pirë kafe në një lokal,…

Dy të dyshuar dënohen me nga një muaj paraburgim për posedim të drogës

Gjykata Themelore në Gjakovë sot ka caktuar masën me nga një muaj paraburgim kundër të pandehurve Sh. S. dhe L.…

Dy të arrestuar për ryshfet në Gjakovë

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Gjakovë, ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprat penale keqpërdorimi…
error: